STAR Κεντρικής Ελλάδας
Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης
Τελευταίες Ειδήσεις

kolymvitirio karpenisi

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα κολύμβησης της Αναγέννησης Λαμίας (αγωνιστική και προαγωνιστική) στην Ημερίδα πρόκρισης Grand Prix κατηγοριών και προαγωνιστικών, που πραγματοποιήθηκε στο Καρπενήσι, το Σάββατο 17/11/2018.

Στους συγκεκριμένους αγώνες η ομάδα της Αναγέννησης συμμετείχε με τριάντα δύο (32) κολυμβητές – τριες, συμμετοχή ρεκόρ για τα δεδομένα της περιφέρειάς μας, πραγματοποιώντας απόλυτα τους στόχους της ομάδας για τη συγκεκριμένη περίοδο.

Στην αγωνιστική κατηγορία, ο αγώνας αυτός είναι ο πρώτος της χρονιάς σε 25μ. πισίνα και αποτελεί το πρώτο τεστ για τη χρονιά που ξεκινά. Οι αθλητές μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, κολυμπώντας εν μέσω προετοιμασίας για το Χειμερινό πρωτάθλημα, αγωνίσματα – στόχους, αλλά και αγωνίσματα προετοιμασίας, κάνοντας πολύ καλούς χρόνους.
Στο Καρπενήσι αγωνίστηκαν οι εξής:

Καπούλα Γεωργία, Παπαϋφαντή Αναστασία, Γουργιώτη Κατερίνα, Καπούλα Βασιλική, Μπαχλαβά Μαρία – Χριστίνα, Καραχάλιος Ευάγγελος, Πασχαλίδης Γεώργιος, Κούτρας Αργύρης, Ρίζος Ευάγγελος – Παναγιώτης, Δανιήλ Κων/νος, Δρόσος Παναγιώτης, Μελέτης Γιάννης, Κολαρμάνης Θάνος και Αλεξόπουλος Άγγελος.

Στην προαγωνιστική κατηγορία, που αποτελεί τη βάση για την κατάκτηση χρόνων και διακρίσεων στο αγωνιστικό μέλλον των παιδιών μας, κατακτήθηκαν από τους κολυμβητές μας 7 πρώτες θέσεις, 10 δεύτερες και 7 τρίτες και σημειώθηκαν πολύ καλοί χρόνοι.

Όλοι όσοι συμμετείχαν στην αποστολή της ομάδας μας, είχαν την ευκαιρία, εκτός από τα αγωνίσματά τους, να δεθούν περισσότερο μεταξύ τους, δημιουργώντας την καλύτερη κερκίδα στο κολυμβητήριο, πανηγυρίζοντας τις επιτυχίες τις δικές τους, αλλά και των συναθλητών τους, βλέποντας αγώνες υψηλού επιπέδου από τους αθλητές των αγωνιστικών κατηγοριών και, τέλος, γευματίζοντας όλοι μαζί σε ένα απόλυτα οικογενειακό περιβάλλον.


Οι θέσεις των αθλητών μας έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κολαρμάνης Κων/νος (12 ετών): 1ος στα 200μ. ελεύθερο, 1ος στα 100μ. Μ. Ατομική, 1ος στα 400μ. ελεύθερο.

Λάζος Νίκος (11 ετών): 1ος στα 50μ. πρόσθιο, 2ος στα 100μ. πρόσθιο, 2ος στα 200μ. πρόσθιο.

Καραχάλιος Γεράσιμος (10 ετών): 1ος στα 100. Μ. Ατομική, 2ος στα 50μ. ελεύθερο.

Σταματοπούλου Αλεξάνδρα (9 ετών): 1η στα 100μ. Μ. Ατομική, 5η στα 50μ. ελεύθερο.

Μελέτη Εβελίνα (10 ετών): 1η στα 100μ. ύπτιο, 6η στα 50μ. ύπτιο.

Βάρσου Δέσποινα (12 ετών): 2η στα 50μ. ελεύθερο, 2η στα 50μ. πρόσθιο, 3η στα 100μ. ελεύθερο

Σαμαράς Θέμης του Σωτ. (12 ετών): 2ος στα 100μ. ελεύθερο, 3ος στα 50μ. πεταλούδα, 3ος στα 50μ. ελεύθερο.

Πανοπούλου Ελευθερία (9 ετών): 2η στα 50μ. ελεύθερο, 4η στα 50μ. ύπτιο.

Αλεξόπουλος Ευάγγελος (11 ετών): 2ος στα 50μ. ύπτιο, 5ος στα 50μ. ελεύθερο, 5ος στα 100μ. Μ. Ατομική.

Σπαθάρας Παναγιώτης (12 ετών): 2ος στα 50μ. ύπτιο, 5ος στα 50μ. ελεύθερο.

Πανοπούλου Ελένη (9 ετών): 2η στα 50μ. πρόσθιο, 6η στα 50μ. ύπτιο.

Ρίζου Νίκη (11 ετών): 3η στα 100μ. ελεύθερο, 3η στα 50μ. πρόσθιο, 6η στα 50μ. ελεύθερο

Πανόπουλος Κων/νος (11 ετών): 3ος στα 100μ. ύπτιο, 4ος στα 100μ. ελεύθερο, 5ος στα 50μ. ύπτιο.

Σταματόπουλος Βασίλης (9 ετών): 3ος στα 100μ. ελεύθερο, 5ος στα 50μ. ελεύθερο.

Πουγκακιώτης Γιώργος (11 ετών): 5ος στα 100μ. ελεύθερο, 9ος στα 50μ. ελεύθερο.

Σαμαράς Θέμης του Γεωρ. (11 ετών): 6ος στα 100μ. Μ. Ατομική, 8ος στα 50μ. ελεύθερο.

Μπεσλεμές Κων/νος (11 ετων): 7ος στα 100μ. Μ. Ατομική, 7ος στα 50μ. ελεύθερο.

Λεπίδας Γιώργος (10 ετών): 9ος στα 50μ. ελεύθερο.

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την ευκολία της περιήγησης σας. Χρησιμοποιώντας τη ιστοσελίδα αποδέχεστε την χρήση τους.